Anasayfa / Tedaviler / Pedodonti (çocuk diş hekimliği)

Pedodonti (çocuk diş hekimliği)

İnsanların beslenme alışkanlıklarının degişmesi sonucu karyojenik gıdaların artışı ile orantılı çürük insidansıda artmıştır.özellikle çocukların erken dişlenme dönemi ve ikinci dişlenme dönemlerinde agız ve diş saglıgı ile dişhekimliğinde pedodonti anabilim dalı ilgilenir.çocuklar fizyolofik ve mental olarak yetişkinlerden farklı olması sebebi ile tedavi prosedürleri de degişir.

erken dönem diş kayıpları yetişkinlikte daha zarar verici etkilere sahip oldugundan dolayı süt dişleri çok önemli dişlerdir.çocukların beyaz önlük korkusu ve koltuk fobisi kazanmaması için ilk dişlenme döneminde mutlaka hekimle tanışması gerekmektedir.agrılı ve çürük bir diş ile hekimle tanışmak zorunda kalmış bir çocuk daha zor tedaviye ikna edilir.çocuklarda ilk dişlenme dönemi yani 2 yaş dönemi ve son dişlenme dönemi sonu 14 yaş civarı pedodonti için öenmlidir.

2 Yorumlar

  1. Hi, very nice website, cheers!
    ——————————————————
    Need cheap and reliable hosting? Our shared plans start at $10 for an year and VPS plans for $6/Mo.
    ——————————————————
    Check here: https://www.good-webhosting.com/

  2. This is a really good tip particularly to those fresh to the blogosphere. Brief but very accurate info… Thanks for sharing this one. A must read article!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.